Sunday, July 21, 2019
 
   
 
ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ  

Από 01.01.2011 μπορείτε να ενημερώνεστε για τα νέα του Δήμου Ήλιδας στη διεύθυνση http://www.dimosilidas.gr
 


 
Mε τη συχρηματοδότηση της Ελλάδας & της Ευρωπαϊκής Ένωσης
     
Χαιρετισμός Δημάρχου  

 

     
Φωτογραφίες  

     
Σύνδεσμοι  





Ενημερωθείτε για τις αποφάσεις του Δημοτικού Συμβουλίου







ΙΑΤΟΣ: Πρότυπες Μονάδες Υγείας(Αμαλιάδα, Κέρκυρα, Χανιά)

     
Βοήθεια  
Small text Medium text Large text
     
Διατελέσαντες Δήμαρχοι-Κοινοτάρχες του τόπου 1834-1925  

 

ΑΜΑΛΙΑΔΙΤΕΣ

ΔΗΜΑΡΧΟΙ-ΚΟΙΝΟΤΑΡΧΕΣ

(ΕΛΙΣΣΗΣ-ΗΛΙΔΟΣ-ΑΜΑΛΙΑΔΟΣ) 1836-1915


 

 ΔΗΜΟΣ ΕΛΙΣΣΗΣ (1836-1842)

 
  • Αθανάσιος Κουτσουβάς                     1836                έως      1837
  • Αναγνώστης Ματσούκας                    1837                έως      10-5-1842

ΔΗΜΟΣ (ΗΛΕΙΑΙΩΝ) ΗΛΙΔΟΣ (1842-1906)

 
  • Ιωάννης Μασρογαννόπουλος              1846              έως      18-7-1859
  • Αναγνώστης Δαλιάνης                       22-1-1870       έως      20-12-1881
  • Γεώργιος Ξυδιάς                               3-7-1883         έως      5-7-1887
  • Αναγνώστης Δαλιάνης                       5-7-1887         έως      1-12-1895
  • Διονύσιος Παυλόπουλος                    1-12-1895       έως      1-12-1899
  • Γεώργιος Παπαγιαννόπουλος             2-12-1899       έως      1-12-1903
  • Βασίλειος Παπακονσταντίνου             1-12-1903       έως      2-8-1906

ΔΗΜΟΣ ΕΛΙΣΣΗΣ (1906-1914)

 
  • Βασίλειος Παπακωνσταντίνου            2-8-1906         έως      1-7-1907
  • Νικόλαος Καρακίτσος                       1-7-1907         έως      23-4-1914

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΑΜΑΛΙΑΔΟΣ (1914-1924)

 
  • Γεώργιος Ρετσινάς                              23-4-1914       έως      30-11-1915
     
Διατελέσαντες Δήμαρχοι Δήμου Αμαλιάδας 1925 εως σήμερα  

  • Χριστοδουλόπουλος Χρήστος του Νικολάου
2015 – σήμερα
  • Λυμπέρης Ιωάννης του Παναγιώτη
1999 – 2014
  • Κράλλης Δημήτριος του Γεωργίου
1995 – 1998
  • Ράλλης Δημήτριος του Γεωργίου
1987 – 1994
  • Πανόπουλος Διονύσιος του Κωνσταντίνου
1982 – 1986
  • Πετραλιάς Αυγερινός του Αντωνίου
1979 – 1981
  • Μπεράτης Σπυρίδων του Γερασίμου
1975 – 1978
  • Μπρίλλης Αθανάσιος
1975
  • Γρηγορόπουλος Κωνσταντίνος 
1974
  • Ηλιόπουλος Ιωάννης 
1969 – 1974
  • Τσεριώνης Χαράλαμπος
1967 – 1969
  • Γρηγορόπουλος Κωνσταντίνος 
1964 – 1967
  • Τόγιας Γρηγόριος 
1959 – 1963
  • Σιμιτζής Θεόδωρος
1955 – 1959
  • Τόγιας Γρηγόριος 
1954
  • Πετραλιάς Αντώνιος
1951 – 1954
  • Σιγαλός Νικόλαος 
1948 – 1951
  • Τσαπαλίρας Βασίλειος 
1948
  • Παπαγιαννόπουλος Αριστομένης
1947 – 1948
  • Λεονταρίτης Αθανάσιος
1947
  • Πετρόπουλος Τάκης
1946
  • Καλλιοντζής Νικόλαος
1945
  • Παπαγιαννόπουλος Αριστομένης
1945
  • Μπότση – Τσαπαλήρα Μαρίκα 
1944 – 1945
  • Αποστολόπουλος Απόστολος
1944
  • Παπαγιαννόπουλος Αριστομένης
1943
  • Ζαφειρόπουλος Αριστείδης 
1942
  • Αγγούρης Ιωάννης
1941
  • Καπατσώρης Γεώργιος
1937 – 1940
  • Παπαγιαννόπουλος Αριστομένης
1934 – 1937
  • Αλεξανδρόπουλος Αλέκος
1934
  • Λαγκαδινός Διονύσιος
1934
  • Καραμήτσος Δημήτριος
1931 – 1934
  • Ξυδιάς Πάνος 
1930 – 1931
  • Παπακωνσταντίνου Βασίλειος

1925 – 1930